הנחיית קבוצות או אימון מנהלים – דרכים להכשרת המנהל כ"מנהיג אותנטי"

הנחיית קבוצות, אימון מנהליםהמנהיגות בימינו שונה מאוד מזו שהייתה קיימת בדורות הקודמים. סגנון הניהול הישן "מלמעלה למטה", פשוט לא עובד יותר. בימינו, עובדים בדרך כלל רוצים להיות מעורבים באופן מלא, הם מחויבים למה שהם עושים, רוצים להרגיש שהעבודה שלהם משמעותית ורוצים להאמין באנשים שאחראים עליהם. בגלל ציפיות גבוהות אלה, חשוב שהמנהלים ידעו כיצד לעורר אמון ותשוקה בצוות שהם מובילים.

כאשר אנשים עובדים לצד מנהיג שהוא באמת אותנטי, קרוב לוודאי שיתנו את כל ליבם וגופם לעבודה. במצבים אלה, הנאמנות ורוח הצוות יכולים להתפשט לכול רחבי הארגון, להעלות את המורל ולהעצים את התוצאות.

המנהל כמנהיג אותנטי

בוודאי שמעתם על הספר "מנהיגות אותנטית" של שני החוקרים Gareth Jones ו-Rob Goffee, אלא שבדרך כלל קל לנו יותר לזהות מנהיג אותנטי מאשר להגדיר מה בדיוק הופך אותו לכזה.

 מהי מנהיגות אותנטית?

מנהיג אותנטי מעורר אמון בצוות שלו. אנשים מוכנים להיפתח ולספר לו על בעיותיהם, מה שאומר שלא תהיה התעלמות מבעיות אלה, להפך, יימצא להן פתרון. מנהיגות אותנטית יכולה לעודד אנשים להירתם למשימה, לעבוד קשה ולתקשר היטב אחד עם השני.

מנהיגות אותנטית מעורבת במגוון כישורים, מעשים והתנהגויות. מנהיג אותנטי אמור לטפח באופן עקבי את מערכות היחסים שלו עם צוות העובדים, תוך כדי שמירה על האיזון בין הבלטת העוצמה שלו לבין חשיפת חולשותיו האנושיות; בין יצירת יחסים אינטימיים למדי עם חברי הצוות לבין שמירה על ריחוק והדרת כבוד.

 מיומנויות וכישורים

מנהל, ששם לעצמו מטרה לקדם ולשפר את יכולת הניהול שלו, יכול לבחור אם להיעזר באימון אישי או להשתתף בקבוצה של מנהלים כמוהו עם מנחה מוסמך שלמד הנחיית קבוצות. בכל מקרה, מנהל כזה יעבור תהליכים שיציידו אותו במיומנויות ובכישורים שנדרשים להפיכתו למנהל אותנטי, תוך כדי לימוד וגילוי תכונות אישיות שלו עצמו, שיסייעו לו להשיג את המטרה.

דוגמאות:

–          המנהל יזהה באישיותו תכונות שהן בעלות משמעות לעובדים.

–          המנהל ילמד דרכים שיאפשרו לו לחשוף נקודות חוזק וחולשה על מנת לשפר את כושר המנהיגות.

–          המנהל ישפר את היכולת שלו להבין את ההקשרים השונים ולעצב אותם.

–          המנהל ילמד ויבין מתי ואיפה כדאי לו להגיע לפשרה.

–          המנהל ילמד דרכים לאיתור ערוצי תקשורת שיכולים לייעל את העבודה.

–          המנהל ילמד כיצד יוכל להבין למה בדיוק זקוקים העובדים שלו.

איך אוכל להפוך למנהיג אותנטי?

מנהל שמחפש לשפר את איכות המנהיגות שלו יכול להשתמש באימון אישי או בעבודה קבוצתית, תלוי בעיקר בהעדפות האישיות המתאימות לו.

אימון אישי – מה מצפה לי?

תקופת האימון היא קצרה, ולפעמים כוללת רק כמה מפגשים. האימון נמשך כל עוד יש בו צורך, בהתאם למטרה של המתאמן.

  • התמקדות בנושאים קונקרטיים, כמו ניהול יעיל יותר, דיבור בהיר יותר, ולמידה כיצד לחשוב באופן אסטרטגי.
  • אימון מונע מביצועים ומטרתו לשפר את ביצועי המנהל על ידי שיפור מיומנויות קיימות וברכישת מיומנויות חדשות.
  • אימון אינו דורש תכנון מוקדם ויכול להתנהל באופן כמעט מידי בכול נושא נתון.
  • המאמן או המאמנת יספקו לעתים קרובות משוב על נושאים שנדונים בפגישה. בתהליך האימון ישתמש המאמן במידע זה כדי להדריך את המתאמן.

 

מסגרת הנחיית קבוצות – מה מצפה לי?

מספר הפגישות של הקבוצה מוגדרות בדרך כלל מראש. מטבע הדברים, חלק מיתרונות האימון האישי הם גם מנת חלקה של העבודה הקבוצתית, אבל לקבוצה יש גם יתרונות אחרים, כגון:

  • ההשתתפות בקבוצה מאפשרת לכול מנהל ליהנות מניסיונם של חברי הקבוצה, שהם מנהלים כמוהו.
  • המנהל מוזמן ללבן בעיות שבדרך כלל משותפות לכלל החברים.
  • המנהל זוכה לראות את עצמו לעומת האחרים, וגם לקבל מהקבוצה שיקוף לגבי תכונות האופי ודרכי ההתנהגות שלו שחוסמות או פותחות את הדרך להצלחה.