קשיים ייחודיים של פורשים עם הפרעות קשב וריכוז

מאמר מאת: ד"ר זיוה שגיא – Ph.D   דיויד שמעוני – Ph.D

גימלאים, פורשים ממעגל העבודה, פנסיה
ככלל, הפרישה מצה"ל או פרישה משירות הביטחון היא חוויה של מעבר חד ממסגרת מאד מובנה וברורה למסגרת עמומה, לא-יציבה וזרה.
השוני בא לידי ביטוי בסדר יום, במעבר חד בסטאטוס של הפורשים, סוציאליזציה לחיים האזרחיים (לבוש, שפה), בהיבט כלכלי (שימוש נכון בכספים ובמענקים שהופשרו עם הפרישה) ועוד קשיים שמקורם בהבדלים בין מערכת צבאית בירוקרטית והירארכית למערכות אזרחיות. על כל אלה מצרף הגורם של חיפוש משרה חדשה שתתאים לכישוריו, להשכלתו לנטיותיו ואישיותו של הפורש.
המסגרת הביטחונית לא פעם מאפשרת יותר "מקום" לקשיים אלה, מכילה אותם ולכן מקהה את הביטויים היומיומיים שלהם אך עם הפרישה הפרט שסובל מלקות זו וסביבתו מייד יחושו ב"הדף" ואי נוחות.
יוסי עידן (שם בדוי), לוקה בהפרעת קשב, פרש משירות הביטחון בגיל 52. לאחר הפרישה יוסי התקשה מאד להסתגל למציאות חיו החדשה. לא הצליח להשתלב במקומות עבודה, פוטר פעמים אחדות, מצב רוחו היה קשה ביותר, הזוגיות הושפעה לרעה ממצבו הרגשי וההתנהגותי. קשיו של יוסי נבעו מהקשיים שחווה כל פורש ואליהם הצטרפו הלקויות המאפיינות בוגרים עם הפרעת קשב:
חוסר גמישות ונוקשות: בראש ובראשונה, בא לידי ביטוי בקושי להתמודד עם שינויים. כל שינוי יוצר מצב פסיכולוגי של לחץ המלווה בחרדה, כעסים, פחדים לקראת העתיד לבוא, וקושי להתמודד עם המצב. תפיסה חשיבתית נוקשה רואה רק פתרון אחד אפשרי לכל מצב; נטייה למצבי רוח והתמקדות בחצי הכוס הריק במציאות; צורך להיות צודקים בכל מצב.
הפרעת קשב עלולה לגרום ללוקים בה להערכה עצמית נמוכה, לכן הם תופסים כישלון כעדות לכך שהם בלתי כשירים ובעלי ערך נמוך לעומת אחרים.
הם מאופיינים במחשבות שליליות, בתחושה של חוסר שליטה בחיים ומתמקדים ב"מעגל הדאגה", בחוסר תקווה וחוסר אונים.
חוסר סדר וארגון והסחת הדעת: אנשים עם הפרעת קשב נוטים לאבד דברים, שוכחים היכן הניחו חפצים, שוכחים להגיע לפגישות חשובות, מתקשים לסיים מטלות, מיומנויות לקויות של ניהול זמן ומתקשים לבצע משימות באופן עקבי ורציף.
אימפולסיביות: חוסר בשליטה ובמשמעת עצמית: אנשים עם הפרעות קשב פועלים לפני שחושבים; מתקשים לחשוב על ההשלכות של מעשיהם; סובלנות נמוכה למצבי תסכול המלווה גם בהתפרצויות כעס; תלונות חוזרות ונשנות על מעסיקים, המובילות לכעסים ולעיתים להתנהגויות אגרסיביות ולקושי להשתלב במקום עבודה חדש.
כאמור, הפרישה מאופיינת בעמימות, בהתמודדות עם שינויים רבים מאד ובמצבי חיים המחייבים גמישות ופתיחות; הלקויות שלעיל עלולות להיות לרועץ לפורשים ממערכת הביטחון ולפגוע בתהליך הסתגלותם לחיים החדשים ובמציאת עבודה. בנוסף לכך, בשל הדימוי העצמי הנמוך הם בוחרים במשרות הנמוכות מכישוריהם ויכולותיהם; בהתמדה במקום עבודה; מתקשים בתכנון העתיד לטווח רחוק (כולל קושי בתכנון ההשקעות הכספיות); עלולים לנטות לדיכאון, מצבי רוח קיצוניים וייאוש.
המלצות לפורש:

  • אם התמונה שלעיל מוכרת לך, מומלץ לפנות לאבחון (רצוי במסגרת פרטית).
  • לבצע הערכת כישורים והתאמה מקצועית.
  • לפנות לתהליך ליווי ותכנון הפרישה בעזרת מאמן אישי או פסיכולוג מומחים להפרעות קשב וריכוז, על מנת לתכנן את הקריירה השנייה, מה שיאפשר לך לרכוש אסטרטגיות לניהול ההפרעה, במקום שתנוהל על ידה.

מקורות:


רוברטס, מ' ס', יאנסן, ג' ג'. (2002). לחיות עם ADD: דרכי עבודה למבוגרים עם הפרעת חוסר קשב. קרית ביאליק:  אח.

Barkley, R. A., Murphy, K. R., & Fischer, M. (2008). ADHD in Adults: What the Science
Says. New-York, London: The Guilford Press.

Brooks, R. B. (2002). Changing the mindset of adults with ADHD: Strategies for fostering hope,
optimism, and resilience. In: S. Goldstein, & A. T. Ellison (Eds.), Clinician's Guide to Adult
ADHD: Assessment and Intervention. California: Academic press.

Ramsay, J. R. & Rostain, A. L. ( 2008). Cognitive-Behavioral Therapy for Adult ADHD: An
Integrative Psychological and Medical Approach. New-York-London: Routledge.