מהו תהליך הערכת עובדים בארגון?

בעלי עסקים ומנהלי חברות רבים מסכימים על כך שהעובדים הם המשאב החיוני ביותר בארגון או חברה וכי בלעדיהם אף עסק לא יכול היה להתפתח ולהצליח. לאור היותם לב ליבו של הארגון, הרי שחשוב לבצע מידי תקופה הערכת עובדים שתבדוק את מידת תפקודם ותמדוד את הביצועים שלהם.
מהי הערכת עובדים? מה כולל התהליך ומדוע הוא חשוב כל כך עבור התנהלות תקינה של עסק, ארגון או חברה? תשובות לכל השאלות במאמר שלפניכם.

 

מה כולל תהליך הערכת עובדים וכיצד הוא יכול לתרום להתייעלות של ארגון או חברה?

ביצוע תהליך הערכת עובדים בחברה הוא אומנם נוהל מקובל בארגונים רבים, אך האופן שבו הוא מתרחש בפועל שונה מחברה לחברה, זאת בהתאם לכלים בהם משתמש כל ארגון כדי לבצע את ההערכה.
על אף השוני במטודות ובמערכת ההערכה בהן נעשה שימוש על-ידי ארגונים, ניתן לומר כי ככלל, התהליך כולל ביצוע סקרי שביעות רצון של העובדים, הערכת קולגות והערכת מנהלים מקצועיים מבחינת יכולת ההתמדה שלהם ומידת האפקטיביות של עבודתם, בחינת הדינאמיקות והאינטראקציות של העובדים זה עם זה במסגרת פעילויותיהם השונות ובדיקת החוזקות והחולשות של הארגון.
מאחר ששגרת העבודה של כל עסק או חברה היא עמוסה ביותר ודורשת עמידה בזמנים וביצוע משימות באופן תכוף, מנהל החברה או בעל העסק לא יכולים להיות פנויים על מנת להכיר באופן אישי את העובדים וכדי להתוודע באופן מעמיק ליכולותיהם המקצועיות. תהליך הערכת העובדים נועד לאפשר למנהל, פעם בשנה (או יותר, תלוי במספר ההערכות המתבצעות בארגון מידי שנה), לקבל תמונת מצב על הנעשה בארגון באופן שיכלול התייחסות לכל הפרמטרים שצויינו לעיל. תהליך הערכת עובדים מאפשר למנהל קודם כל לייעל את ההתנהלות העסקית באמצעות "העמדה במקום" של עובדים שלא מבצעים עבודתם נאמנה או על-ידי פרגון וצ'יפור של עובדים מסורים שמידת מחוייבותם לעבודה ורמת הביצועים שלהם היא מרשימה.
זאת ועוד, באמצעות תהליך הערכת עובדים יכול המנהל ללמוד עוד על החולשות של העסק ועל המקומות בהם עליו להשקיע משאבים ואנרגיה כדי שפעילות העסק תמונף ותצמח בהתאם למצופה.

 

הערכת עובדים ככלי לשיפור תחושת העובדים

מעבר לאמור, הערכת עובדים מהווה כלי שמאפשר למנהל להחדיר מוטיבציה בעובדים, למנוע שחיקה שלהם ולגרום להם להרגיש מוערכים. מאחר שתהליך הערכת עובדים כולל גם משוב של העובדים על מידת שביעות הרצון שלהם מעבודתם, הרי שזוהי הזדמנות נהדרת עבורם "לפרוק עול" ולשפוך את ליבם באופן שדבריהם יגיעו אל אוזניים קשובות ואיכפתיות. כאשר עובד אינו מרוצה מעבודתו או מרגיש מתוסכל, תחושותיו עלולות להוביל לפגיעה בהתנהלות החברה, בין אם מכיוון שהעבודה לא תתבצע כראוי או בין אם מאחר שהעובד יחליט לעזוב. הערכת העובדים מאפשרת למנוע מראש תחושות קשות של העובדים או לאתר אותן בזמן, על מנת להיטיב עימם ולטובת תועלת העסק.